Меню
Меню
Пожертвуйте
Цілі та принципи

Наша мета

Мета Круглого столу з релігійної свободи – створити вільний і безпечний простір для обміну думками та спільного прийняття необхідних рішень задля утвердження релігійної свободи та розбудови миру, запобігання проявам радикальних ідеологій та екстремізму, зміцнення стійкого миру та безпеки, що досягається шляхом виявлення і зосередження уваги на питаннях, які становлять спільний інтерес і з приводу яких у учасників є згода.


Принципи діяльності

Круглий стіл з релігійної свободи в Україні покликаний стати неформалізованим майданчиком для налагодження на регулярній основі діалогу та взаємодії між представниками різних конфесій та правозахисних і інших неурядових організацій, які поділяють цінність релігійної свободи, з залученням до нього науковців, експертів і представників профільних органів державної і місцевої влади.

Виходячи зі спільної мети, учасники Круглого столу запрошуються до діалогу на засадах взаємоповаги та рівності, шукаючи можливості для взаємодії на користь загального суспільного блага та справедливості, в основі чого є повага до гідності людини.

Круглий стіл покликаний стати зразком громадянської відповідальності та самоорганізації, коли кожен учасник має рівну змогу взяти участь у процесі діалогу: висловитися, підготувати тематичні громадські ініціативи, обмінятись досвідом та думками, обговорити та запропонувати іншим учасникам підтримати ініціативи.

Практичним результатом Круглого столу стане побудова тривалих взаємин між представниками релігійних, правозахисних і інших неурядових організацій, виховання взаєморозуміння, поваги і довіри, поява практичних ініціатив для розвитку усвідомленого громадянства, незважаючи на можливі розбіжності у поглядах та розуміннях.

Круглий стіл на регулярній основі організовує обговорення актуальних суспільних питань, координує діалог і взаємодію представників різних інституцій громадянського суспільства. За згодою учасників Круглого столу функції фасилітатора та планування заходів виконує модератор, організаційне забезпечення покладається на секретаріат.